top of page

REGULAMIN 

Szanowni Państwo!

Jest nam niezmiernie miło gościć Państwa w naszej motylowej przestrzeni. Pasja tworzenia, determinacja, doświadczenie oraz dbałość o najwyższe standardy zmotywowały nas do stworzenia wyjątkowego miejsca. Kierując się zasadą: „wyjątkowe miejsce tworzą wyjątkowi ludzie” kreujemy przestrzeń bliską dziecku i jego rodzinie, o potencjale terapeutycznym, edukacyjnym, artystycznym. To co nas napędza do działania to holistyczna pomoc. Dążymy do tego, aby dziecko mogło w pełni rozwijać swój potencjał w harmonii ze wszystkimi aspektami swojego życia.

Cenimy sobie Państwa współpracę w przestrzeganiu poniższego Regulaminu, dzięki któremu zapewniamy ciepłą, rodzinną, pełną wzajemnej życzliwości atmosferę, w której dzieci czują się szczęśliwie, a przede wszystkim bezpiecznie, a my- terapeuci możemy udzielać wsparcia i pomocy na najwyższym poziomie. Niniejszy Regulamin obowiązuje wszystkich korzystających z naszych usług. Podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty Pracowni Terapeutycznej Motyle Pomocy jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu oraz Koncepcji Pracy. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych, artystycznych oraz warsztatach w naszej placówce jest przestrzeganie ustaleń w/w dokumentów.

 

  1. Świadczenia usług Pracowni Terapeutycznej pod nazwą Motyle Pomocy Pracownia Terapeutyczna Sylwia Ostrowska (dalej: Pracownia Terapeutyczna) reguluje niniejszy Regulamin (dalej: Regulamin) oraz odpowiednie przepisy prawa.

  2. Każdy gość Pracowni Terapeutycznej otrzymuje pomoc zgodnie z najnowszą wiedzą i umiejętnościami wybranego terapeuty.

  3. Wszystkie zajęcia organizowane przez Pracownię Terapeutyczną prowadzone są przez osoby odpowiednio do tego przygotowane, mające odpowiednie wykształcenie i ukończone kursy, poświadczone uzyskanymi dyplomami/ certyfikatami.

  4. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia terapii może być odbycie pierwszej wizyty konsultacyjnej u specjalisty, wspólnie z którym zostanie ustalony zakres pomocy, jaka będzie świadczona.

  5. Pierwsza wizyta odbywa się bez udziału dziecka.

  6. Pierwsze spotkanie może wiązać się z koniecznością wypełnienia kwestionariuszy wywiadów oraz arkuszy oceny funkcjonowania dziecka.

  7. W celu właściwego doboru metod terapeutycznych rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do przekazania terapeucie wszelkich informacji dotyczących sytuacji zdrowotnej dziecka oraz do niezatajania przed terapeutą jakichkolwiek informacji mogących mieć wpływ na decyzję, co do możliwości przeprowadzenia z dzieckiem zajęć, w tym prowadzonych terapii w innych ośrodkach.

  8. Informacje przekazane podczas współpracy są danymi poufnymi i podlegają ochronie. Klient ma prawo do ochrony dóbr osobistych oraz tajemnicy terapii.

  9. Dane osobowe przekazywane są przez rodziców/opiekunów prawnych dobrowolnie i będą one wykorzystane wyłącznie w celu realizowania zajęć terapeutycznych, artystycznych, warsztatów.

  10. Właścicielka Pracowni Terapeutycznej dokłada wszelkich starań, by dane przekazane przez rodziców/ opiekunów prawnych były należycie chronione i zabezpieczone przed nieuprawnionym dostępem lub wykorzystaniem przez osoby trzecie.

  11. Pierwsza wizyta konsultacyjna jest bezpłatna.

  12. Korzystanie z usług Pracowni Terapeutycznej jest dobrowolne i odpłatne.

  13. Terapeuta ma obowiązek poinformować klienta o cenie usługi i formie płatności.

  14. Opłata za zajęcia terapeutyczne dokonywana jest każdorazowo przed lub po zajęciach.

  15. Płatności za zrealizowane zajęcia dokonać należy gotówką, kartą płatniczą, BLIKiem na numer telefonu +48 600 396 754 oraz przelewem na numer konta: PKO 91 1020 1592 0000 2302 0260 8172.

  16. Zgłoszenia dotyczące chęci otrzymania faktury należy przekazywać mailowo na adres: motylepomocy@gmail.com lub bezpośrednio do właścicielki Pracowni Terapeutycznej Pani Sylwii Ostrowskiej wraz z danymi potrzebnymi do sporządzenia faktury.

  17. Zajęcia trwają od 30 do 60 minut w zależności od ich rodzaju. W czas trwania zajęć terapeutycznych wlicza się również rozmowa z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka dot. krótkiego podsumowania zajęć.

  18. Spotkania i rozmowy konsultacyjne dotyczące dziecka odbywają się na wcześniej umówionych spotkaniach z osobą prowadzącą.

  19. Spotkania konsultacyjne są płatne.

  20. Konsultacja odbywa się bez udziału dziecka.

  21. Podczas spotkania konsultacyjnego terapeuta ma obowiązek poinformować rodziców/opiekunów prawnych dziecka o przebiegu i postępach terapii, służyć wsparciem w sytuacjach trudnych i mogących mieć wpływ na przebieg terapii. Rodzic/opiekun prawny przekazuje informację zwrotną dotyczącą efektywności zajęć, zachodzących zmian w funkcjonowaniu dziecka.

  22. Terapeuci nie prowadzą konsultacji i poradnictwa telefonicznego poza umówionym terminem spotkania konsultacyjnego oraz poza zajęciami terapeutycznymi.

  23. Zajęcia prowadzone są w sposób bezpieczny, z wykorzystaniem ogólnie uznanych metod terapeutycznych.

  24. Na zajęcia terapeutyczne, artystyczne, warsztaty należy uczęszczać regularnie.

  25. Pracownia Terapeutyczna zapewnia pomoce edukacyjne oraz sprzęty niezbędne do prowadzenia zajęć indywidualnych i grupowych.

  26. Terapeuta używa w swojej pracy narzędzi i pomocy terapeutycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb dziecka w sposób chroniący jego bezpieczeństwo.

  27. Terapeuta może przekazać rodzicowi/opiekunowi prawnemu zalecenia do pracy w domu lub wskazania do postępowania w innej placówce, w której np. dziecko spędza czas (żłobek, przedszkole, szkoła). Rodzic/opiekun prawny zobowiązuje się do przestrzegania zaleceń terapeuty dotyczących pracy i postępowania terapeutycznego. W przeciwnym wypadku terapeuta nie bierze odpowiedzialności za efekty prowadzonej terapii.

  28. Terapeuta może zlecić dodatkowe konsultacje u specjalisty lub badania lekarskie w celu dogłębnej diagnozy i jak najlepszych efektów terapii.

  29. Pracownia Terapeutyczna zastrzega sobie możliwość jednorazowej lub stałej zmiany terapeuty, o której rodzic/opiekun prawny zostanie uprzednio poinformowany.

  30. Terapeuta nie ma obowiązku przypominania o ustalonym terminie terapii, której data i godzina  zostały wcześniej uzgodnione z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka.

  31. Zajęcia rozpoczynają się o stałej godzinie ustalonej w momencie zapisu. W przypadku, gdy dziecko wraz z rodzicem/opiekunem prawnym przyjdą na miejsce przed czasem rozpoczęcia zajęć, powinni oczekiwać na terapeutę w poczekalni. Za bezpieczeństwo dziecka oczekującego na zajęcia odpowiadają rodzice/ opiekunowie prawni.

  32. Rodzice mają obowiązek odebrania dziecka o wyznaczonej godzinie zakończenia zajęć.

  33. W przypadku spóźnienia na umówione zajęcia czas spotkania zostaje skrócony o czas spóźnienia. Spóźnienie się na wizytę nie powoduje ich przedłużenia o czas spóźnienia ani odrobienia całej lub części wizyty w innym terminie.

  34. Spóźnienie terapeuty na zajęcia skutkuje wydłużeniem spotkania o czas spóźnienia.

  35. Zgłaszanie nieobecności, spóźnień lub propozycji zmiany terminów należy przekazać do terapeuty prowadzącego zajęcia drogą telefoniczną (preferowana forma kontaktu – wiadomość SMS) najpóźniej do godziny 20.00 w dniu poprzedzającym zaplanowane spotkanie - nie ponosząc kosztu odwołanych zajęć. W przypadku braku numeru telefonu do terapeuty prowadzącego, należy skontaktować się telefonicznie z właścicielką Pracowni Terapeutycznej Panią Sylwią Ostrowską pod numerem telefonu +48 600 396 754 (preferowana forma kontaktu – wiadomość SMS) lub mailowo na adres: motylepomocy@gmail.com

  36. W przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności dziecka na ustalonej wizycie wskutek niezgłoszenia nieobecności zgodnie z zasadami lub odwołania ich po godzinie 20.00 w dniu poprzedzającym spotkanie, rodzic/opiekun prawny dziecka zobowiązuje się uiścić opłatę w wysokości 100% wartości zaplanowanej wizyty podczas kolejnego spotkania. Pobierana opłata związana jest z rezerwacją czasu terapeuty na daną godzinę, rezerwacją i opłatą sali terapeutycznej oraz wcześniejszym przygotowaniem terapeuty do zajęć.

  37. Przypadki losowe uniemożliwiające udział dziecka w zajęciach będą rozpatrywane indywidualnie.

  38. Propozycje terminów odrabiania odwołanych zajęć są przekazywane przez terapeutę pisemnie poprzez wiadomość SMS kierowaną do rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Rodzic/opiekun prawny ma obowiązek przesłać odpowiedź, w której poinformuje terapeutę, czy zaproponowany termin akceptuje. Brak odpowiedzi zwrotnej jest traktowany jako odrzucenie proponowanego terminu i rezygnacja z odrobienia wizyty.

  39. Trzykrotna z rzędu nieusprawiedliwiona nieobecność dziecka na zajęciach skutkuje wykreśleniem dziecka z grafiku zaplanowanych wizyt u terapeutów.

  40. Ponowne przyjęcie dziecka na terapię jest możliwe po opłaceniu nieodwołanych zajęć oraz znalezieniu nowego terminu do terapeuty, a jeśli to konieczne, wiąże się z wpisaniem na listę oczekujących.

  41. Zajęcia odwołane z powodu nieobecności terapeuty przenoszone są na inny, uzgodniony z rodzicem/opiekunem prawnym termin.

  42. Wizyta, która nie odbędzie się w ustalonym terminie z winy Pracowni Terapeutycznej lub terapeuty prowadzącego zajęcia i nie zostanie odwołana do godziny 20.00 w dniu poprzedzającym zaplanowane spotkanie, zostanie odrobiona bezpłatnie po uzgodnieniu dogodnego terminu dla dziecka, rodziców oraz terapeuty.

  43. Rodzic/opiekun prawny ma prawo być obecny w Pracowni Terapeutycznej podczas zajęć terapeutycznych, jednak terapeuta ma prawo poprosić opiekunów o opuszczenie sali lub przeciwnie o towarzyszenie dziecku podczas zajęć, jeśli podnosi to jakość i efektywność terapii. Zazwyczaj spotkania odbywają się bez obecności rodziców/opiekunów prawnych.

  44. Rodzic/opiekun prawny na prośbę może uczestniczyć w zajęciach, za zgodą terapeuty.

  45. Na wniosek rodzica/opiekuna prawnego osoba prowadząca zajęcia wydaje zaświadczenie obejmujące informacje: w jakim przedziale czasowym, z jaką częstotliwością i z jakich terapii korzystało dziecko. Termin wydania zaświadczenia wynosi 14 dni. Zaświadczenie należy odebrać osobiście u terapeuty.

  46. Osoby przebywające na terenie Pracowni Terapeutycznej zobowiązane są do zachowania ostrożności i dbałości o sprzęt oraz wyposażenie.

  47. Osoby przebywające w poczekalni Pracowni Terapeutycznej zobowiązane są do zachowania ciszy w celu uszanowania prowadzonych zajęć w gabinecie oraz sali terapeutycznej.

  48. Terapeuta ma prawo odmówić przyjęcia dziecka na terapię, gdy zauważy, że dziecko jest chore. Zła kondycja fizyczna dziecka powoduje nieefektywną terapię.

  49. Dziecko powinno posiadać strój odpowiedni do rodzaju zajęć, w których uczestniczy oraz buty na zmianę lub skarpetki. Rodzic/opiekun prawny dziecka niniejszym przyjmuje do wiadomości, że w trakcie zajęć terapeutycznych, artystycznych oraz warsztatów – w zależności od ich rodzaju – ubranie dziecka może ulec zabrudzeniu. Rodzicowi/opiekunowi prawnemu ani dziecku nie przysługują jakiekolwiek roszczenia w przypadku zabrudzenia lub zniszczenia ubrań dziecka w trakcie zajęć.

  50. Rodzic/opiekun prawny dziecka ma prawo w dowolnym czasie zrezygnować z terapii, o czym uprzedza terapeutę. O ilości, częstotliwości i czasie trwania terapii decyduje terapeuta prowadzący, w uzgodnieniu z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka.

  51. Nieobecność dziecka przekraczająca połowę przeznaczonych dla niego terminów zajęć, powtarzające się nieobecność uniemożliwiające realizację planu terapeutycznego oraz nieprzestrzeganie zasad Regulaminu mogą być powodem rezygnacji terapeuty z prowadzenia zajęć z dzieckiem. Terapeuta nie ponosi odpowiedzialności za brak postępów w terapii.

  52. Za Regulamin wiążący Pracownię Terapeutyczną i klienta uznaje się podpisany przez klienta Regulamin dostępny w siedzibie pracowni terapeutycznej, zamieszczony na stronie internetowej znajdującej się pod adresem: www.motylepomocy.com w czasie świadczenia usług przez Pracownię Terapeutyczną na rzecz klienta.

  53. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie odpowiednie przepisy prawa.

  54. Pracownia Terapeutyczna zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu w każdym czasie, o czym klient zostanie powiadomiony.

  55. Regulamin pracowni terapeutycznej  pod nazwą Motyle Pomocy Pracownia Terapeutyczna Sylwia Ostrowska wchodzi w życie z dniem 01.09.2024 r.

bottom of page